Wskazówki dla biznesu. Lista co można zrobić na kwarantannie.

Biznes wyhamował. Zdecydowana większość biznesmenów nawet się nie zająknie na temat zysków tej wiosny: w obecnej sytuacji wyjść na zero i nie zamknąć biznesu to  jest program-maximum. Możesz się z tym nie zgadzać, złorzeczyć, ale  możesz też zaakceptować sytuację taką, jaka jest i zacząć wdrażać plan B, jeśli go masz. Jak pokazała praktyka, życie nie przygotowało nikogo z nas do takiej sytuacji. Tym lepiej! Będąc w jednej łodzi, biznesmeni mają większe szanse na opracowanie uniwersalnej strategii ratowania firm – bez względu na to, jak się tą łódź obraca, jedna głowa z przedsiębiorczą pasją jest dobra, ale  miliony głów lepsze. Pierwsze kroki zostały już zrobione! W tym materiale zebraliśmy praktyczne zalecenia dla biznesmenów, abyście wiedzieli, co należy robić na kwarantannie z korzyścią dla biznesu. 

Komunikacja z publicznością w serwisach społecznościowych. Teraz jest najlepszy czas na pracę nad lojalnością i aktywnością subskrybentów. Przy okazji, czy zauważyliście, jak ożywili się przedstawiciele sektora usług? Wideo poradniki na temat usuwania żelu czy zagęszczania rzęs domowym sposobem zyskują miliony odsłon! Jak to pomoże ich firmie? Proste: Te robione w czasie pandemii wirusa filmy wideo zwracają uwagę na stronę na Facebooku, zwiększając jej popularność i rozpoznawalność wśród użytkowników. A nowi subskrybenci przyjdą po użyteczne i kreatywne treści. Pomyśl o tym, co możesz dać ludziom w tym trudnym czasie? Możesz im powiedzieć, jak wymienić olej w samochodzie lub zrobić nadruk na starej koszulce?

Przygotuj foto ofertę  i wideo dla portali społecznościowych i strony internetowej. Wszyscy odkładają przygotowanie pięknych zdjęć i filmów dla sklepu internetowego? Czas to zrobić! W domu nie jest trudno zorganizować strefę zdjęciową do fotografowania obiektów, mając aparat i lampę. Zgasić światło, uzbroić kamerę i działać – kto wie, kiedy jeszcze będziesz miał taką okazję?

Выйдите наконец в маркетплейсы, если до сих пор не сделали этого. OLX, Allegro, Otomoto или Otodom — это как торговые центры, только онлайн. Чтобы продавать здесь, опять же понадобятся красивые фото, а еще отзывы. Лайфхак: ваши друзья ведь тоже скучают на карантине, вот и займите их делом: попросите оставить вам фидбек на маркетплейсе.

Wyjdź w końcu na rynek, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. OLX, Allegro, Otomoto czy Otodom są jak centra handlowe, tylko online. Żeby tu sprzedać, znowu potrzebne będą piękne zdjęcia i więcej recenzji. Life-hack: Twoi przyjaciele również nudzą się na kwarantannie, więc poproś ich, aby zostawili Ci informację zwrotną.

Zoptymalizuj zakupy dla swojego produktu. Granice są zamknięte, a Ty jeśli np. pracujesz z kwiatami, to czy pytanie “gdzie dostać tulipany” nie pozwala ci już zasnąć w nocy. Tak samo jest z innymi producentami. A może powinieneś zacząć szukać dostawców lokalnych materiałów alternatywnych. Ponadto, dzięki tańszym surowcom i przygotowaniu nowej linii tańszych produktów, zaoszczędzą też klientów w tym trudnym okresie.

A jeśli to jest już globalne wyzwanie i tak zawsze będzie, to zastanów się poważnie nad tym, jaki powinien być twój model biznesowy jutro. Jeszcze do niedawna inwestowanie w rozwój i promocję aplikacji mobilnych wydawało się właścicielom firm luksusem. Teraz nie ma wątpliwości, że wczorajsze drugorzędne znaczenie stało się dziś pilne i,  aby mówić o dalszym rozwoju, trzeba dostosować się do nowych realiów biznesu. 

Skontaktuj się z nami

Otrzymaj 250 zł na reklamę w Google