Jak wybić się na fali paniki ? Firmy odporne na korona-wirusa.

Kryzys nadszedł, kiedy nikt się nie spodziewał. Na dzień dzisiejszy pandemia COVID-19 spowodowała już poważne załamanie się światowej gospodarki. Ale smutne globalne statystyki nie są powodem do rozpaczy dla wszystkich. Czy pamiętacie, jak w czasie kryzysu 2008 “wystrzelił” największy ukraiński sklep internetowy Rozetka? Jego założyciele nawet dziś twierdzą, że gdyby w tym czasie w kraju nie było recesji, nie byłoby o czym mówić.  Co chcemy powiedzieć? Zachowajcie spokój i otwórzcie właściwy interes we właściwym czasie. Zastanówmy się razem, kto oprócz branży farmaceutycznej może zmienić obecne warunki. Jaki biznes nie tylko utrzyma się na powierzchni, ale i powstanie na fali korona-wirusa? Są to branże, na które zwracają uwagę analitycy:

Sklepy On-line.

Kwarantanna i całkowita samoizolacja to reguły, które dzisiaj rządzą. Pamiętaj o tym, rozwijając biznes. Podczas gdy hotele i restauracje są puste, centra handlowe zamknięte, a salony wystawowe luksusowych marek ponoszą potworne straty, sprzedaż sklepów internetowych cały czas rośnie rośnie. To, że ludzie siedzą w domu, nie oznacza, że nie robią zakupów. To po prostu dzieje się w sieci. A jeśli wcześniej obecność małych firm w sieci była mile widziana, to teraz nawet się o tym nie mówi. Jeśli nie sprzedajesz online, nie sprzedajesz nigdzie.

Usługi kurierskie.

Kwarantanna właśnie się rozpoczęła, a firmy zajmujące się dostawami do domów już stanęły w obliczu przeciążenia. to wymarzony start do biznesu, w którym nie ma tak dużej konkurencji.  Niestandardowy motyw przewodni jest taki, że raz jak ktoś raz odbierze zamówiony w aptece lub supermarkecie towar, to nigdy już nie chce wracać do wędrówki po tradycyjnym sklepie. Wygodnie, szybko i bez zbędnych ruchów. Na plus dla klientów oraz serwisu dostawczego.

Firmy logistyczne.

Wraz z nadejściem kwarantanny ludzie próbują zaopatrywać się w towary tworząc masowy popyt. Rośnie obrót handlowy, wzrasta zapotrzebowanie na usługi logistyczne. Aby wejść w ten obszar, najlepiej jest być logistykiem, aby zrozumieć i kompetentnie budować procesy biznesowe, ale opcja z doświadczonym pracownikiem tej branży również będzie działać. Skontaktujesz się z przewoźnikami drogowymi, magazynami, a przede wszystkim z firmami klientów i zarobisz niezłe pieniądze.

Soft.

Urzędy też są objęte kwarantanną, ale przecież nikt ich nie zamknął!  W tym miejscu potrzebne są wszystkie osiągnięcia rewolucji online: komunikatory jak Slack, usługi zdalnego dostępu jak Team Viewer. Wzrośnie też zapotrzebowanie na bezgotówkowe programy płatnicze – jak pokazała cała ta sytuacja z korona-wirusem, banknoty są jednym ze sposobów przenoszenia infekcji. Rozrywka pójdzie również w stronę kina domowego i sklepów internetowych – już zapisałeś się do Netflix w ten weekend, prawda?

Skontaktuj się z nami

Otrzymaj 250 zł na reklamę w Google