Ratuj swój biznes, a co jeśli korona-wirus położył kres twojej działalności?

Szczególnie te sektory gospodarki, które zostały wyłączone z działalności z powodu epidemii COVID-19, przeżywają obecnie trudny okres. Postanowiliśmy poszukać  w narzędziach reklamowych takich możliwości ratunku dla firm, które są na skraju bankructwa.

Turystyka.

Foto WordStream

Jedynymi osobami zainteresowanymi dziś podróżami są ci, którzy utknęli w innym kraju i szukają drogi do domu. Praktyka częstego odwoływania lotów doprowadziła już do rekordowego skoku w poszukiwaniu odpowiednich informacji w Internecie. Ludzie pytają też Google’a, jakie ograniczenia mają linie lotnicze. Zobacz statystyki i dokonaj zmian w swoich kampaniach reklamowych w Google Ads. Marketerzy internetowi polecają między innymi firmom turystycznym dodanie nowych informacji na temat COVID-19 i odwoływania lotów, a także promowania tanich lotów z elastycznym systemem odwoływania i dostosowywaniem dat wylotu. Przynajmniej w tej dziedzinie istnieje niewielki  popyt. Jest też więcej możliwości ubezpieczeń. Ukraińscy touroperatorzy już praktykują sprzedaż ubezpieczeń od korona-wirusa, jako usługę. Klienci na pewno docenią takie posunięcie.

Bary i restauracje.

Od początku marca branża ta w znacznym stopniu została dotknięta kryzysem. Podczas gdy obroty restauracji spadły odpowiednio o 18% i 59%, to kluby nocne i bary o 26% i 57%. Niech żyje izolacja i alkoholizm!

Restauracje próbują się jakoś  podnieść gotując na wynos. Ale dla barmanów i pubów to trudny czas. Jedyne, co przychodzi na myśl to zamknięty kanał YouTube z płatnym dostępem, gdzie barman w pantoflach i szlafroku będzie pił i szczerze rozmawiał. Samotność będzie rosnąć, i nie jest to więc chyba pomysł na uratowanie baru.

Sport i fitnes.

Foto WordStream

Siłownie są teraz zamknięte. Nie będziemy też pływać, chyba, że w tłuszczu! Chociaż w zagranicznych ośrodkach można teraz zakładać kąpielówki tylko we śnie, to jednak ludzie aktywni nie są gotowi pożegnać się z dobrą kondycją. Podczas gdy liczba zapytań o  “towarów sportowe”, “sale fitness” czy  “mecze sportowe” gwałtownie spadła, to spory wzrost wykazały programy internetowe dla sportu w domu. Najwyższy czas zaprojektować programy szkoleniowe z lekcjami wideo i zaleceniami a potem je sprzedać  online.

Rozrywka.

Pewnie już oglądasz w sieci najlepsze koncerty swoich ulubionych zespołów? Tak, koncerty i festiwale zostały odroczone na czas nieokreślony. Co tu jest do myślenia? Interaktywność z wykonawcami w formacie apartamentowym – dlaczego nie?

Konferencje.

Zapytania o możliwość  organizacji wydarzeń szkoleniowych spadła o 33% po wybuchu korona wirusa i nadal leci  w dół. Jednak zapotrzebowanie na webinaria wzrosło – Więc weź i zrób to. W Internecie jest wiele platform do zdalnego nauczania, więc dlaczego nie przeniesiesz tam również swoich planowanych występów prelegentów? Ten format konferencji nie ogranicza Państwa, do możliwości wynajętej sali i pozwala zaoszczędzić na kosztach podróży i zakwaterowania wykładowców.

Przemysł i budownictwo

Foto WordStream

Obiekty, na których prace były już w toku, zostały zawieszone – deweloperzy leżą na dnie. To samo czeka na przemysłowców: chociaż prędkość nie jest taka sama, to epidemia przykręca śrubę wszystkim. W tych trudnych czasach radzimy tym branżom, aby nie rezygnowały z  reklamy kontekstowej i nadal pracowały nad organicznym rozwojem firmy poprzez poszukiwanie przyszłych klientów. Jeśli RRS pomaga utrzymać sprzedaż na odpowiednim poziomie, to SEO jest długą grą dla biznesu, który przyszedł, aby pozostać na zawsze.

Nie poddawaj się!  Każdy kryzys się kończy. Pomyśl teraz o czasie, który się już nie wróci, i wykorzystaj kwarantannę tak efektywnie, jak to możliwe dla biznesu. Kto wie, może ten krok do tyłu to przystanek przed wielkim skokiem.

Skontaktuj się z nami

Otrzymaj 250 zł na reklamę w Google