Kwarantanna w Polsce złagodzona. Na co czekają przedsiębiorcy?

Od wczoraj obowiązuje plan łagodzenia skutków kwarantanny, zwany “Nową Normalnością”. Oficjalnie zezwolono na spacery w parkach i lasach, więcej osób może przebywać w sklepach spożywczych jednocześnie. Polacy pomału wychodzą z życia o zaostrzonym rygorze, kiedy więc ponownie rozkręcą gospodarkę? Osłabienie obostrzeń związanych z kwarantanną zostanie przeprowadzone w kilku etapach:

Pierwszy, już wdrożony. Spotkasz teraz więcej osób w sklepach, a także będziesz mógł spacerować po parkach i lasach oraz odwiedzać kościoły.

Drugim etapem będzie otwarcie hoteli i hosteli, a także miejsc rozrywki kulturalnej a la library i muzeów. Cóż, przynajmniej coś, zgodzisz się.

Następnym krokiem będzie ponowne otwarcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich, a także sklepów w centrach handlowych, kawiarni i restauracji. Niech imprezowicze się cieszą! Pozostaną jednak ograniczenia: biorąc pod uwagę wielkość obiektu, będzie dalej istniał pewien limit liczby odwiedzających.

Po wejściu w życie 4. etapu, zaczną działać kluby fitness, kina, gabinety masażu i solaria. Z zachowaniem reżimu masek, oczywiście. Jeśli chodzi o konkretne daty wprowadzenia każdego z etapów, będą one bezpośrednio zależały od dynamiki zakażenia COVID-19.

A ostatnia to otwarte granice i imprezy masowe. Ale będzie to później, a w międzyczasie biznesmeni mają czas na przygotowanie się do  startu, aby jak najszybciej powrócić do normalności po kwarantannie. Pomyśl o tym, czego tak bardzo brakowało klientom w okresie samotności, i daj im to! Należy pamiętać, że priorytetowym kanałem informacji nadal będzie Internet, który tylko wzmocnił swoją pozycję podczas kwarantanny. Oferty specjalne, zoptymalizowane aplikacje dla urządzeń mobilnych. Teraz masz wyjątkową okazję, by ruszyć do przodu w swojej niszy. To grzech z tego nie skorzystać.

Skontaktuj się z nami

Otrzymaj 250 zł na reklamę w Google